צילומי הריון – בחוץ או בפנים?

צילומי הריון

מאחורי 10 שנות ניסיון בעולם צילומי ההריון. אני אוהבת את המקצוע שלי אהבת אמת ואני שמחה לעבוד עם נשים, בוודאי נשים בהריון. ההריון הוא בעיני פלא קסום ואני חשה שנפל בחלקי כבוד אדיר לתעד ולהנציח את התקופה המדהימה הזו בחייה של האישה. הריון הוא אושר גדול אבל אני גם ריאליסטית ויודעת (מניסיון) שבתקופה הזו לא תמיד הכול ורוד כפי שנוהגים לצייר. מדוע החלטתי להזכיר גם את החלק הפחות טוב בתקופת ההריון? כי זה העיסוק שלי, זה העסק שלי וזה קשור בקשר הדוק למה שאני עושה ולמה שאדון בו בכתבה זו.

אחת השאלות הרווחות שאני נשאלת תדיר על ידי נשים לפני סשיין של צילומי הריון היא מה כדאי? צילומי פנים? בסטודיו? או בבית? או שמא צילומי חוץ? בטבע?

ובכן, לשאלה הזו אין תשובה אחת נכונה. יש לא מעט פרמטרים שמשפיעים על החלטה זו, הנה הם לפניכם:

עניין של העדפה אישית. מכירים את השיר של איינשטיין "אוהב להיות בבית"??! אז יש לא מעט אנשים שמעדיפים את דלת אמותיהם, את המבצר הפרטי שלהם ושם הם מרגישים הכי בנוח, לנשים שנמנות על קבוצה זו של אנשים עדיפים צילומי פנים. לעומתם, יש אנשים שהטבע קורא להם, הם חייבים להריח את הפריחה, לכבוש כל הר ולהתחבר לאימא אדמה. לנשים שנמנות על קבוצה זו צילומי חוץ מתאימים יותר. ההגיון הוא פשוט, האישה שאני מצלמת צריכה להרגיש בנוח, רק כך אוכל להפיק צילומים איכותיים ויפים, בין אם הם בחוץ ובין אם הם בפנים.

עניין של מזג אוויר. גם אילוציים חיצוניים יכולים להכתיב את הלוקיישן. הרי אני לא אאלץ אישה בהריון לקיים צילומי חוץ בחמסין של כמעט 40 מעלות בצל, וגם לא כאשר הטמפרטורה מתקרבת לאפס וגשמים יורדים. אם האישה מתעקשת על צילומי חוץ בתנאי אקלים לא אידיאליים או שאנסה ליצור תפאורת חוץ בתוך הסטודיו או שנדחה את הצילומים ליום מתאים יותר.

עניין של מצב. כפי שציינתי בראשית הכתבה תקופת ההריון היא נהדרת ומיוחדת, אך היא מלווה גם בתופעות בלתי נעימות כגון: תחושת כבדות, רגליים נפוחות, בחילות, קשיי שינה, חרדות ועוד מיחושים ומכאובים. ייתכן ולפני תעמוד אישה שהיא ילדת-טבע אמיתית אבל המצב שלה באותו היום לא יאפשר צילומי חוץ. לכן, יש לקחת בחשבון גם מצב האישה ביום הצילומים עצמו כאשר מחליטים על לוקיישן לצילומי ההריון.

עניין של זמן. גם הזמן משחק תפקיד חשוב. יש שעות שבהן לא ניתן לצלם בחוץ, בשעות הערב והלילה למשל אני מעדיפה שלא לקיים סשיין צילומי חוץ עם נשים בהריון. לכן אישה אשר יש לה זמן לצילומים רק כאשר מחשיך, אמליץ לה לערוך את הצילומים בפנים. אך אם יש לה זמן במהלך שעות האור, היא תוכל לבחור בין צילומי פנים לבין צילומי חוץ.
עוד היבט שקשור לזמן וחשוב לציין אותו נוגע לכמה זמן עומד לרשותנו. אם יש לי לאישה המצולמת הרבה זמן אז אפשר לערוך צילומי חוץ, אבל אם אנחנו מוגבלות בזמן אז אמליץ על צילומי פנים.

עניין של לוגיסטיקה. צילומי חוץ הם מאתגרים יותר מבחינה לוגיסטית וארגונית. צריך לבחור לוקיישן, לנסוע לשם, למצוא מקום שבו ניתן להחליף בגדים, להתמודד עם התאורה הטבעית החמקמקה, לארגן ולשנע את הציוד ועוד. לכן צילומי חוץ לא תמיד מתאימים.

כתיבת תגובה