מתכונים טבעוניים שפתחו לי את העיניים – סלט טאבולה

סלט טאבולה

מאכלים כמו טאבולה, נענע או סחוג הגיעו לחיך שלי רק בגיל מבוגר יחסית. פולניה בת פולנים, זו אני. חוץ ממלח, פלפל, עלה דפנה וכמובן סוכר – המטבח שלנו היה די יתום מתבלינים. מה שמפתיע  הוא שגם את הטאבולה, הסחוג והנענע הכרתי לראשונה במטבח אשכנזי למדי – במטבח הרומני- בולגרי. זו הייתה הקפיצה הקולינארית הראשונה שלי, ללא כל צל של ספק.
בבית הוריי כוסברה הייתה משולה לקללה וכאשר התוודעתי לעלה הירוק, הטעים והמדהים הזה השתנה כל עולמי.

כבודם של הוריי מונח לפניי והם בראש מעיניי אבל יש כמה דברים שהם לא יכולים ללמד אותי על העולם. אני אצטרך ללמוד לבדי, על בשרי. כאשר אתה מבין את זה, אז לאבא שלך כבר אין סולם שמגיע עד השמיים ואימא הבשלנית הבלתי מעורערת של המשפחה – יכולה ללמוד דבר או שניים.

המטבח תמיד היה אהוב עליי. אימא מספרת שכבר מגיל קטן היה לי חוש מיוחד. היא הייתה שמה אותי על השיש (אף פעם לא נפלתי מהשיש, אז אין צורך להתקשר לשירותים הסוציאליים) ואני הייתי עוזרת לה לבשל ולאפות. הייתי מחכה לימי חמישי, הלוא אלו ימי הבישולים האינטנסיביים, כמו שילד מחכה ליום ההולדת שלו. הייתי מערבבת, מתבלת, מקציפה, מטגנת והכי חשוב … טועמת.

הקפיצה הקולינארית השנייה שלי הייתה בגיל קצת יותר מאוחר, כאשר החלטתי להפוך לטבעונית. בשלב הזה נפתחו לי ממש העיניים. הכרתי מגוון רחב עוד יותר של חומרי גלם, על חלקם לא שמעתי אף פעם וחומרי גלם אחרים הגיעו לשולחן שלנו רק בשנים האחרונות, כמו למשל הקינואה. היום המטבח שלי עשיר יותר מתמיד. אני אוהבת לשלב מאכלים מכל העדות ומכל המטבחים ותמיד מחפשת דברים חדשים ומעניינים. אני מכינה מאכלים מבית אימא לצד מתכונים טבעוניים ואורגניים.

עם יד על הלב, לא הצלחתי לחנך מחדש את ההורים שלי, הם עקשנים כמו שור. עשיתי מספר ניסיונות להכניס מתכונים טבעוניים ורובם כשלו, אבל יש מאכל אחד שכן נכנס לתפריט המשפחתי שלנו והוא נוכח בכל ארוחת שבת או ארוחת חג – סלט טאבולה אורגאני. זו גם הסיבה שבגללה החלטתי לשתף אתכם במתכון הזה. אתם רושמים?

מתכון טבעוני לסלט טאבולה אורגאני

החומרים הדרושים:
*שימו לב: יש להשתמש בחומרים אורגאניים!
1 ליטר בורגול דק.
8 עגבניות מסוג תמר חתוכות לקוביות קטנות, ללא פנים העגבנייה.
1 בצל סגול בינוני חתוך לקוביות קטנות.
1/2 לקט נענע קצוצה (לא לחזור עם הסכין שלא תשחיר).
1/2 לקט פטרוזיליה קצוצה.
גרידה מ-2 לימונים.
שמן זית.
לימון.
מלח.
פלפל גרוס.

אופן ההכנה
קחו קערה גדולה ולתוכה הכניסו את כל החומרים שציינתי. ערבבו היטב ותבלו בהדרגה לפי הטעם.
זהו, יש לכם סלט טאבולה טעים וגם אורגאני.

בתאבון!

כתיבת תגובה