וופורייזר – הקלה אפקטיבית ובריאה לאורך זמן

וופורייזר - מכשיר אידוי

כבר מאות שנים שצמח הקנאביס ידוע על שלל מעלותיו, ובין היתר משמש כתרופה, משכך כאבים ומגביר תאבון. ידוע גם שיש המעשנים אותו בשל השפעותיו הפסיכו-אקטיביות, אך ישנם אנשים רבים שפשוט זקוקים לו, על מנת לשפר את חייהם ולהמשיך לתפקד תחת קשיים וכאבים הנגרמים ממחלות שונות או מצבים פיזיים ונפשיים שונים שצריכת קנאביס עשויה להקל בהם מאוד.

עם זאת, אנשים שכבר הצליחו להשיג אישור לשימוש בקנאביס רפואי, תהליך שלצערנו עדיין לא פשוט ומייגע כשלעצמו שפעמים רבות מדי מסתיים בסירוב לא צודק, נתקלים בקושי בעת השימוש, כאשר השימוש מתבצע באמצעות עישון של הצמח.

לא כולם מורגלים בעישון או רוצים לעשן, על אף שיש עמותות המחזיקות אנשים שתפקידם לגלגל עבור החולים את סיגריות הקנאביס, עבור אלה שמעדיפים לעשן בכל אופן. במקרה כזה, נכנס לתמונה הוופורייזר, שהוא למעשה מכשיר קטן המאדה את הצמח במקום לשרוף אותו. כך שלמעשה במקום להכניס עשן לריאות, שואפים אדים של קנאביס.

וופורייזר לאידוי קנאביס: איך זה עובד בעצם?

בעקרון ישנם סוגים שונים של מכשירי וופורייזר, אבל בדרך כלל ניתן להכניס את העשבים עצמם או נוזל מרוכז של החומר אל תוך המקום הייעודי לו במכשיר, ולהתחיל תהליך מהיר שבו עשבי הקנאביס מתחממים לטמפרטורה הקרובה לטמפרטורת בערה, או אז משתחררים מהעשבים אדים עם טהרת הצמח. לטווח הארוך, זהו תהליך יותר בריא, יותר זול ואף יותר אפקטיבי מבחינה רפואית. הוופורייזר מאפשר חסכון בקנאביס ומיצוי החומרים הפעילים שלרוב נשרפים בעת עישון הוא יעיל ומשפיע הרבה יותר.

אנשים רבים רגילים לפעולת העישון המוכרת וממשיכים איתה, אבל כמעט תמיד, כשמעזים לנסות משהו חדש ומתנסים בפעולת הוופורייזר, קשה מאוד לחזור לפעולת העישון ומרגישים באופן מובהק את יתרונות צריכת הקנאביס הרפואי באמצעות וופורייזר שציינו קודם לכן. מעבר לכך שבהתאם מורגשים יותר גם חסרונות העישון.

צריך לדאוג לפילטרים, ניירות, להשקיע זמן בגלגול ובל נשכח את שריפת החומרים הללו המייצרת עשן שלא תמיד נעים למעשן עצמו ולסביבתו ומייצר ריח דומיננטי שעלול להדבק לחפצים ובגדים ולהשפיע גם על הסביבה או למשוך תשומת לב שלא תמיד רצויה.

בשורה התחתונה, יש ללא ספק יתרונות רבים יותר לשימוש בוופורייזר על פני עישון אם רק נותנים לזה הזדמנות. אולי לאלה הנהנים מפעולת העישון ורגילים אליה ייקח קצת יותר זמן להתרגל אבל זה בהחלט משהו שמומלץ להתנסות בו. מעבר לכך, שאלה המעשנים יכולים בהחלט לעבור לוופורייזר על מנת להגמל מסיגריות, החלטה מבורכת בפני עצמה ששימוש בוופורייזר עוזר בה מאוד ומקל את התהליך באופן משמעותי.

להבדיל מקנאביס מגולגל, השפעת הקנאביס המאודה מחזיקה לטווח ארוך יותר של זמן ולבסוף, זה אלמנט חשוב שרוב המשתמשים מחפשים. השפעה ארוכת טווח, הקלה לאורך זמן ללא צורך "לחדש" את השימוש כל זמן קצר כדי לתפקד בשגרת היום יום.

גם מטה מכבי האש בלונדון מעודד שימוש בוופורייזר