רובין וויליאמס… שחקן מהסרטים

רובין וויליאמס הלך מאיתנו ממש לא מזמן, אבל למרבה המזל הוא השאיר אחריו מורשת סרטים מדהימה והיא תהיה איתנו לעד. וויליאמס היה איש מיוחד במינו ואת זה יוכיחו הפרסים הרבים שבהם זכה:  5 פרסי גראמי, 4 פרסי גולדן גלוב, 2 פרסי אמי ואוסקר אחד. צחקנו, בכינו, התרגשנו ולמדנו הרבה דרך הסרטים של וויליאמס ולא רק על העולם או על ההיסטוריה כי אם גם על עצמינו.

בשורות הבאות נמליץ לכם על הסרטים הכי שווים של רובין ויליאמס, ובין לבין ממתינה לכם פאוזה קומית-  שלל ציטוטים מצחיקים מבית מדרשו של ויליאמס.

הסרטים הטובים של רובין וויליאמס
בוקר טוב ויאטנם –  אני סבור שזה הסרט הכי טוב של רובין ווילאמס, אבל אני יודע שלא כולם יסכימו איתי. אי אפשר לשכוח את קולו של וויליאמס קורא Good Morning Vietnam לחיילים שמשרתים בויאטנם. וויליאמס היה מועמד לאוסקר על התפקיד הראשי, אבל לא קיבל אותו בסופו של דבר. דרמה נהדרת מהולה בקומדיה על המלחמה בויאטנם מנקודת מבט של תחנת רדיו על עובדיה ותככיה. וויליאמס מתגלה בה במלוא הדרו וכישוריו והפס קול – הפך לאחד הנמכרים ביותר. חובה לראות!

ציטוט של רובין וויליאמס:
"I believe Ronald Reagan can make this country what it once was… a large Arctic "covered with ice.
אלאדין – אני מציב במקום השני את הסרט אלאדין למרות שלא רואים את רובין וויליאמס ולו לשנייה אחת, רק שומעים את קולו. וויליאמס עושה את כל הסרט והוא אחד מסרטי האנימציה המצליחים והטובים שהיו לנו. שנות ה-90 היו מאוד עמוסות עבור וויליאמס ובתוך כך הוא הספיק להביא אלינו את אלאדין. הסרט עשוי נפלא, משובצות בו שורות מחץ וקטעים קומיים שמתאימים לא רק לקטנטנים כי אם גם למבוגרים. סרט נהדר לכל המשפחה.

ציטוט של רובין וויליאמס:
"God gave men both a penis and a brain, but unfortunately not enough blood supply to run both at the same time."

פישר קינג –  דרמה עשויה היטב שבה מככבים גם רובין ויליאמס וגם ג'ף בריג'ס. הסרט מגולל את סיפור חברותם של 2 אנשים: שדרן רדיו והומלס. זהו סיפור אנושי ונוגע ורובין ויליאמס במיטבו. הסרט מעלה שאלות חשובות הנוגעות לבעיית חסרי הבית בארצות הברית וגם בבעיות נפשיות, יחסים בין בני אדם ובשאלה מה זה נורמטיבי. גם התפקיד הזה זיכה את ויליאמס במועמדות לאוסקר.

ללכת שבי אחריו –  הסרט הזה הוא סרט של דור שלם, ולמרות שהביקורות לא שיבחו אותו בהתחלה, הקהל הצביע ברגליים ומילא את אולמות הקולנוע. זה סרט חזק על נעורים והתבגרות, מערכת החינוך, על אמנות, חברות ופילוסופיה. בסרט הזה מגלם רובין ויליאמס מורה שמבקש מתלמידיו לקרוא תיגר על הסדר הקיים, על הסטאטוס קוו ומבקש מהם לפתח חשיבה ביקורתית ועצמאית. הסרט מתרחש קצת לפני ששנות ה-60 ולפני המהפכה בארצות הברית.

ציטוט של רובין וויליאמס:
"I was once on a German talk show, and this woman said to me, "Mr. Williams, why do you think there is not so much comedy in Germany?" And I said, "Did you ever think you killed all the funny people?"
סיפורו של וויל האנטינג – אחרי כל כך הרב מועמדויות לאוסקר, סיפורו של וויל האנטינג הביא לוויליאמס את הפרס לשחקן המשנה הטוב ביותר. הסרט מגולל את סיפורו של שרת מחונן במתמטיקה ובעל יכולות גבוהות אשר בעיות כלכליות וחברתיות לא הביא אותן לידי ביטוי. למרבה המזל פסיכולוג אחד מצליח ליצור איתו קשר ייחודי. מומלץ מאוד.

נכתב בשיתוף עם מדור סרטים בנענע 10

כתיבת תגובה