חתונה אזרחית
0

נישואים אלטרנטיביים ולהישאר בחיים

כשדודי ואני החלטנו אחרי 4 וחצי שנות זוגיות מדהימה, שזהו, הגיע הזמן לעשות את זה רשמי – היה לנו ברור שהרבנות נשארת מחוץ לתמונה. אני באמת לא צריכה אף רב שיאשר לי שאני "אשת איש".

אנחנו ביחד, אוהבים, טוב לנו. רצינו לעשות את זה רשמי מול כל החברים והמשפחה כי זה כיף לשתף את כולם בדבר המיוחד הזה שיש לנו.

ה"חריגה מהנורמה" לא הסתיימה כאן. מה שעוד היה ברור לנו, זה שהאוכל שנגיש לאורחים שלנו יהיה טבעוני למהדרין. לא "שיפודי פרגיות", לא "סטייק סלמון" ולא "קבבוני טלה" יקחו חלק באירוע שלנו. אף בעל חיים מבושל או צלוי, שעבר חיי שיעבוד והתעללות, לא ישכב בצלחת של אף אורח, לא בחתונה שלנו. הרי זה אבסורד לחגוג עם סבל.

פה אחד, החלטנו שעושים את האירוע במסעדת ננוצ'קה בתל אביב. את ננה שרייר היקרה אנחנו מכירים מזה זמן מה, אישה מדהימה ואמיצה שלפני למעלה משנה החליטה על מהפך טבעוני במסעדה (לשמחת כל הטבעונים), והתוצאות פשוט נפלאות – אוכל גרוזיני כמיטב המסורת, רק טבעוני.

חתונה טבעונית

אז מה עם חופה?

הרבנות לא רלוונטית, אבל טקס חייבים! לעריכת הטקס גייסנו חברה.

אנחנו החלטנו כיצד יתנהל הטקס: על טהרת השוויון.

קודם כל, בלי הינומה. אפשר לוותר על החלק הזה שמחביאים לי את הפרצוף.

את הדרך לטקס החלטנו שנצעד שנינו יחד, אף אחד לא "מגיש" אף אחד. ואם כבר צועדים ביחד – למה שלא נרקוד את דרכנו לשם? הכי כיף 🙂

נישואים אלטרנטיביים

ויש גם סרטון!
(תודה לקרן-אור גרין המהממת על הנצחת הרגע)

סיימנו עם הריקודים והבלגאנים והגענו לבמת הטקס.
בתור התחלה, כולם התבקשו לעצום את העיניים (דרך מצוינת להשתיק 🙂 ), משהו שברמה האנרגטית היה עם המון עוצמה ואולי אפילו קצת הסיח את הדעת מהחום. אחר כך, בין היתר, זו שהנחתה את הטקס דיברה עלינו ועל הקשר שלנו מהחוויה האישית שלה כחברה שמכירה אותנו. וכמובן בירכה אותנו.

טקס חתונה אלטרנטיבי

ומה עם עוד קצת ברכות?

קודם כל עשינו כבוד לאימי היקרה (שהתרגשה יותר מכולנו מהחתונה עד שמדי פעם זה הרגיש כאילו היא מתחתנת…) שעלתה ובירכה אותנו:

 

 

ואנחנו כתבנו זה לזו ברכות מהלב והבטן, הכי אמיתי וכנה בעולם. ביטוי עמוק של כל האהבה העצומה הזאת שיש בינינו.

קודם דודי:

דודי שרון חתונה בננוצ'קה

והנה הברכה המקסימה שלו:

ברכה דודי

 

ואז אני:

 

וזו הברכה שלי:

 

ואז, ענדנו זו לזה את הטבעות, הרמנו כוסית לחיים ומזל טוב והמשכנו לחגוג עם האורחים המדהימים שלנו!

דודי שרון הדס אסט

(ועם הרבה ריקודים על הבר…)

חתונה טבעונית במסעדת ננוצ'קה

* אני חלילה לא מבקרת או שופטת את כל מי שמחליט להתחתן בדרך המסורתית, יש הרבה אנשים שזה מה שהם רוצים ומאמינים בו ואני מכבדת זאת מעומק הלב, לי פשוט זה לא מתאים.
יחד עם זאת, אני סבורה שישנם הרבה זוגות שפוחדים לצאת מהנורמה והיו בשמחה עורכים טקס אלטרנטיבי, אבל חוששים מההשלכות מבחינת המדינה ומתגובות הסביבה. וכן, מבחינת משרד הפנים אינני נחשבת לאישה נשואה כיוון שאני לא רשומה ברבנות.

אבל מבחינתי, מה שחשוב זה מה שבלב ואיך מרגישים. ואני נמצאת עם האחד שלי, החצי השני שלי, אהבת חיי. ואנחנו קשורים ברמות רוחניות עמוקות יותר מכל "אישור" דתי שאי פעם איזושהי דת העניקה למישהו.

וטוב לי, ואני מאושרת, ואני מאחלת לכל אדם באשר הוא לחוות זוגיות כזו 🙂

דודי שרון הדס אסט

 

ולסיום, תרשו לי לפרגן ולהחמיא לזאת שעומדת מאחורי התמונות הנפלאות כאן – רויטל טופיול, הצלמת הכי מדהימה וכפרה שבילתה איתנו יום שלם והנציחה מאות רגעים מופלאים בכישרון על. תודה ענקית, אוהבים אותך מלא!

costa

כתיבת תגובה