טיפולים משלימים ואלטרנטיביים לכאבי גב

טיפולים משלימים

הגב הוא נקודת התורפה שלנו בחיים המודרניים משום שאנחנו כבר לא נעים נכון כמו פעם, לא מפעילים אותו נכון ולא עושים די פעילות כדי לתחזק את השרירים התומכים בשלד ובעמוד השדרה. רוב תחלואות הגב נובעות מאורח חיים מודרני לא נכון ולמעשה, למרות המודעות הגוברת לכך, רוב האנשים עדיין אינם מוצאים לעצמם זמן או מקום ומשמעת עצמית לטפל בגב שלהם בצורה מתמדת. יותר ויותר אנשים מגיעים במצב קריטי לנקודה שבה הם זקוקים לטיפול לכאבי גב.

גם כשהגב כואב לא נוטים לטפל בכך מיידית, אלא אם כן הכאב משתק ומשבית מפעילות מוחלטת. עם זאת, כשזה קורה שוב ושוב אנשים מתחילים לחפש תשובה בטיפולים שאפשר לחיות אתם לאורך זמן מבלי להשתעבד לכדורים ולהזדקק לניתוחים. יש טיפולים רבים שאפשר להיעזר בהם להקלה ואף לפתרון הרבה לפני שנכנעים לכאב ומוותרים. טיפולים אלה באים בעיקר מתחום הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית, ויש להם אחוזי הצלחה מרשימים.

וואטסו

שיטת הטיפול במים הופכת פופולרית לאחרונה בגלל היתרונות הרבים שלה. היא מתאימה לכל גיל ולכל מצב גופני כמעט, משום שדווקא במים נעלמות מגבלות תנועה פיזית בגלל התמיכה העוטפת של המים וההקלה על התנועה. המים גם מאפשרים למטפלים להגיע בקלות למקומות שאליהם לא ניתן להגיע בשכיבה על מיטה או בישיבה, והגוף עובד טוב יותר במצב של חוסר משקל.

חינוך הגוף מחדש בפלדנקרייז ואלכסנדר

שתי שיטות טיפול אלה הן שיטות שמטפלות מהיסוד בבעיות יציבה ושלד, כך שבזמן הטיפולים נפתרות על הדרך גם בעיות נוספות שיציבה לא נכונה ועבודה שגויה עם הגוף גרמה להן. יש המגיעים בגלל בעיות גב, אך על הדרך נפתרות גם בעיות ברכיים וכתפיים או מערכות פנימיות שהגיבו למנח הלא נכון של הגוף. שיטות כאלה מציידות את המטופלים בכלים נכונים לעבודה עם הגוף שלהם לאורך זמן או לכל החיים.

מניפולציות שונות של עמוד השדרה

מטפלים אחרים עושים מניפולציות של ממש בעמוד השדרה על ידי הפעלת כוח ידני על המפרקים והחוליות בגב. מובן מאליו שמטפלים אלה, כמו כירופרקטים אוסטיאופתים, פיזיותרפיסטים ורופאי ספורט חייבים להיות מוסמכים ולקבל את ההכשרה הטובה והאמינה ביותר כדי לגעת בעמוד השדרה ולהפעיל עליו כוח, או להפעיל את המפרקים. הטיפולים יעילים למספר מסוים של בעיות תנועה.

עיסוי, דיקור סיני ושיאצו להקלת כאב

שיטות הרפואה הסינית והיפנית מטפלות בתעלות האנרגיה (המרידיאנים), על ידי מחטים סיניות או לחיצות אצבע. השיטות מניעות מחדש את האנרגיה התקועה בגלל חסימות, והן יעילות מאוד במקרים של כאבים חזקים. השיטה משחררת אנדורפינים במוח, מה שעוזר להתמודד עם הכאב. בנוסף, להקלת הכאב אפשר להשתמש גם בשיטות עיסוי כדי לעבוד על הרקמות הרכות ולהקל על המתיחות, להמריץ את זרימת הדם ולשחרר את המפרקים והשרירים כדי שינועו טוב יותר. עיסויים מתאימים רק לאנשים ללא שברים או בעיות כלי דם ודלקות ראומטיות.

כתיבת תגובה